- Сениорски лиги, Билтен 1
- Делег. ПЛМ 3.коло
- Делег. ПЛЖ 1.коло
- Делег. ВЛМ 1.коло
- Делег. ТЛМ 1коло 

 

СЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ: ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

3 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

Гоце Делчев

25.10.14

17:00

МЗТ Скопје А.

Водњански Лисици

29.10.14

18:00

Струмица

-

-

Кожув

Фени Индустри

25.10.14

17:00

МРТ

Карпош Соколи

Куманово

26.10.14

18:30

Stream

Трилер завршница на натпреварот во БИБЛ
(21.10.2014) Екипата на Кожув со фантастична игра во финишот од натпреварот против Крајова, успеа да стигне до пресврт и до многу важна победа од 87-84. За гевгеличани ова беше втор триумф во исто толку натпревари, за задржување на врвот на табелата во групата Б.

Македонскиот состав дебитираше во силното меѓународно натпреварување
(21.10.2014) Актуелниот шампион на Македонија во женска конкуренција, денеска со натпреварот во Скопје против хрватскиот претставник Трешњевка, ја започна сезоната во Јадранската лига. Избраничките на Перо Стамески и покрај доброто прво полувреме, на крајот доживеаја пораз од 72-49.

Се известуваат сите кошаркарски тренери дека во рамки на Кампањата за борба против допингот во спортот „НЕ за допингот“, во сабота (25 октомври 2014) со почеток во 13.00 часот во просториите на Агенцијата за млади и спорт, ќе се одржи бесплатен семинар за антидопинг.

Судиска Комисија при МКФ
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВТОР ТЕРМИН ЗА
ПОЛАГАЊЕ ЗА СУДИИ И ДЕЛЕГАТИ

Здружение на кошаркарски тренери на Македонија
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ТРЕНЕРИТЕ

МЛАДИНСКИ ЛИГИ НА МАКЕДОНИЈА - СЕЗОНА 2014/15

М-20

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје

Шкупи

25.10.14

14:00

Кожув

Фени

26.10.14

18:00

 

М-18, Група А

Фени Индустри

Петровски

25.10.14

12:00

Пелистер

Црн Дрим

26.10.14

11:00

 

М-18, Група Б

Баскет Академија

Радовиш

25.10.14

12:00

Бест

Гоце Делчев

26.10.14

14:00

 

М-18, Група В

Крива Паланка

КСК 95

26.10.14

12:00

Борец

Куманово

25.10.14

11:00

 

М-18, Група Г

ФМП Академија 1

Феникс 2010

29.10.14

19:30

Ангели

Илинден

29.10.14

20:30

 

М-18, Група Д

МЗТ Скопје 1

Јуниор

26.10.14

12:00

Водњански Лисици

Академија ФМП 2

25.10.14

12:00

 

Вардар

Работнички

28.10.14

20:00

М-16, Група А

Пиколо

Ролинг 08

25.10.14

16:00

М-16, Група Б

Колибри

Јуниор Битола

26.10.14

13:00

Марфил

Декса

26.10.14

19:00

 

Петровски

Црн Дрим

26.10.14

13:00

М-16, Група В

Борец

Куманово

25.10.14

13:00

Академик

Фени Индустри

23.10.14

16:00

 

М-16, Група Г

Гостивар

Квиско Баскет

26.10.14

11:00

Ангели

Вардар

25.10.14

11:30

 

Работнички

Феникс

26.10.14

18:00

М-16, Група Д

Томас

Шкупи

25.10.14

11:30

МЗТ Скопје

Јуниор

29.10.14

20:30

 

Лирија 77

ФМП Академија

25.10.14

11:00

 

 

Судуска комисија при МКФ
РЕЗУЛТАТИ ОД ТЕСТИРАЊАТА НА СЕМИНАРОТ ЗА
СУДИИ И ДЕЛЕГАТИ - СТРУМИЦА 2014FIBA TEACHING MATERIALS 2014

ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder