МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 25
- Делег. Суперлига 2.коло
- Делег. Плејаут лига 4.коло
- Делег. ПЛЖ 5.коло
- Делег. ВЛМ 19.коло
- Делег. Суперлига 4.коло 


ИЗБОРНА СЕДНИЦА НА СОБРАНИЕ НА МКФ
ДНЕВЕН РЕД - 27.04.2015

 

Тимот од Градскиот Парк надополни негатива од 15 поени
(25.04.2015) Иако Карпош Соколи водеш во најголемиот дел од натпреварот, а во еден момент од првото полувреме и со 15 поени разлика, кошаркарите на Работнички со одлична игра во последната четвртина успеаја да направат пресврт и да стигнат до триумф од 90-84, со кој се издвојуваат сами на второто место на табелата.
Кумановци се искауваат на делба на третата позиција на табелата
(25.04.2015) Брилијантната втора четвртина на Куманово, која домаќинот ја доби со 30-7, беше решавачка за конечниот исход. Со победата над Кожув од 82-67, кумановци брзо се рехабилитираа од последниот пораз се изедначија со Фени Индустри и Карпош Соколи на делба на третата позиција на табелата.

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

Заостанати натпревари

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Карпош Соколи

Куманово

23.04.15

19:00

МРТ

98-95

Куманово

Кожув

25.04.15

19:00

 

82-67

Работнички

Карпош Соколи

25.04.15

19:00

Stream

90-84

 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

4 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Гоце Делчев

-

-

-

-

-

Вод. Лисици

Струмица

25.04.05

15:30

-

75-81

 

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder