- Сениорски лиги, Билтен 18
- Делег. Суперлига, 6.коло
- Делег. Плејаут лига, 5.коло
- Делег. ВЛМ, 18.коло

  

СУПЕРЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2013/14

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

МЗТ Скопје А.

5

5

0

436

381

+55

10

2

Кожув

5

4

1

436

427

+9

9

3

Лирија

5

2

3

404

403

+1

7

4

Работнички

5

2

3

392

392

0

7

5

Куманово

5

2

3

389

392

-3

7

6

Струмица

5

0

5

369

431

-62

5

 
 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2013/14

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Карпош Соколи

20

8

12

1452

1517

-65

28

2

Фени Индустри

20

8

12

1476

1567

-91

28

3

Вардар Апаве

20

6

14

1448

1594

-146

26

4

Пелистер Спорт

20

1

19

1443

1805

-362

21

 

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

5 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Кожув

Работнички

22.04.14

19:00

83-77

МЗТ Скопје А.

Лирија

22.04.14

17:30

МРТ 1

90-71

Куманово

Струмица

23.04.14

19:00

81-78

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

6 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

МЗТ Скопје А.

29.04.14

17:30

МРТ 1

Кожув

Струмица

30.04.14

Куманово

Лирија

30.04.14

 
 
 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

4.коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Карпош Соколи

Фени Индустри

23.04.14

18:00

91-75

Пелистер Спорт

Вардар Апаве

17.04.14

19:30

77-83

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

5.коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Фени Индустри

Вардар Апаве

26.04.14

Карпош Соколи

Пелистер Спорт

26.04.14

 
 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - ПОЕДИНЕЧНА СТАТИСТИКА - ТОП 5 ВО СЕЗОНАТА

СУПЕРЛИГА МАЖИ - МВП ТРКА

 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ТАБЕЛА

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ПОЕДИНЕЧНА СТАТИСТИКА - ТОП 5 ВО СЕЗОНАТА


ПРВА ЛИГА МАЖИ - МВП ТРКА


ПРВА ЛИГА МАЖИ – ЛИСТА НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

 

 

ТИМОВИ - СЕЗОНА 2013/14
  • Вардар Апаве
  • Карпош Соколи
  • Кожув
  • Куманово
  • Лирија
  • МЗТ Скопје А.
  • Пелистер Спорт
  • Работнички
  • Струмица
  • Фени Индустри

(тимска статистика)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(тимска статистика)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика)

Архива

Поранешни шампиони

Сезона 2012/13
Сезона 2011/12

Сезона 2010/11
Сезона 2009/10

 

Ул. Кузман Јосифовски Питу 17, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder