МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 24
- Делег. Соколи-Куманово

  


ИЗБОРНА СЕДНИЦА НА СОБРАНИЕ НА МКФ
ДНЕВЕН РЕД - 27.04.2015

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

Заостанати натпревари

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Карпош Соколи

Куманово

23.04.15

19:00

МРТ

 

Куманово

Кожув

25.04.15

 

 

 

Работнички

Карпош Соколи

25.04.15

 
 
Хоукс сигурни на домашен терен против Бруклин
(20.04.2015) Со водство во текот на целиот натпревар, кое на моменти се искачуваше и до 16 поени разлика, екипата на Атланта заслужено го совлада Бруклин на отворањето на плејоф серијата на Истокот. Перо Антиќ со впечатлива улога во одбраната, која беше и главната причина за водството во првото полувреме.
Македонскиот репрезентативец носител на нов триумф на неговиот тим во Шпанија
(20.04.2015) Војдан Стојановски со 15 постигнати поени, меѓу кои и една значајна тројка во самата завршница, беше еден од носителите на победата на Морабанк Андора против Естудијантес од 81-76. Ова е веќе 10-ти триумф за тимот на Стојановски во АЦБ лигата, со кој изгледа доста сигурно во борбата за опстанок во лигата.

Скопјани со победа во Гевгелија (94-86)
(18.04.2015) Максимално изедначените четири четвртини во Гевгелија не дадоа победник во дербито помеѓу Кожув и Работнички. Сепак, скопскиот состав со серија од 12-2 во продолжението, стигна до важен триумф од 94-86, за задржување при врвот на табелата.

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder