- Сениорски лиги, Билтен 6
- Делег. ПЛМ, 7.коло
- Делег. ПЛЖ, 5.коло
- Делег. ВЛМ, 5.коло
- Делег. ТЛМ, 5.коло

  

 

СЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ: ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

7 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Струмица

Гоце Делчев

22.11.14

18:00

Струмица

МЗТ Скопје А.

26.11.14

Карпош Соколи

Работнички

23.11.14

19:00

Stream

Куманово

Вод. Лисици

22.11.14

19:00

Фени Индустри

-

-

ОСТАНАТИ СЕНИОРСКИ ЛИГИ

Прва Лига Жени, 5.коло

Втора Лига Мажи, 5.коло

Трета Лига Мажи, 5.коло

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

Здружение на кошаркарски тренери на Македонија
ИЗВЕСТУВАЊЕ


Гевгеличани ја продолжуваат победничката серија
(19.11.2014) Во особено интересен и неизвесен натпревар во Гевгелија, Кожув ја оствари својата трета победа во низа во домашниот шампионат, совладувајќи го актуелниот шампион МЗТ Скопје со 73-64. Скокот и тимскиот напад во второто полувреме, клучни за победата на гевгеличани.
Скопскиот состав го доби второто полувреме со 58-16
(19.11.2014) Екипата на Работнички славеше во заостанатиот меч од петтото прволигашко коло против Струмица на гостински терен со 96-54. По изедначеното прво полувреме, екипата од Градскиот парк победата ја оствари со доминантна игра во второто полувреме, забележувајќи го третиот триумф во сезоната.

МЛАДИНСКИ ЛИГИ НА МАКЕДОНИЈА - СЕЗОНА 2014/15

М-20

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Кожув

МЗТ Скопје

22.11.14

16:00

Карпош Соколи

Работнички

22.11.14

16:00

 

Фени Индустри

Вардар

23.11.14

14:00

М-18, Група А

Јуниор Битола

Црн Дрим

22.11.14

13:00

Фени Индустри

Пелистер

24.11.14

16:00

 

М-18, Група Б

Баскет Академија

Дино Баскет

22.11.14

10:30

Радовиш

Гоце Делчев

23.11.14

12:00

 

М-18, Група В

Ринија

Куманово

22.11.14

10:30

Крива Паланка

Борец Баскет

23.11.14

13:00

 

М-18, Група Г

Феникс 2010

Шкупи

22.11.14

14:30

Илинден

ФМП 1

23.11.14

12:30

 

МЗТ Скопје 2

Ангели

25.11.14

20:30

М-18, Група Д

МЗТ Скопје 1

Вод. Лисици

22.11.14

12:00

Вардар

ФМП 2

23.11.14

10:00

 

Работнички

МЗТ Скопје 1

24.11.14

20:30

М-16, Група А

Баскет Академијa

Баскет Кам Р.Саса

22.11.14

14:30

М-16, Група Б

Декса

Колибри

22.11.14

12:00

Петровски

Јуниор Битола

23.11.14

12:00

 

Марфил Спорт

Пелистер

23.11.14

14:30

М-16, Група В

Куманово

Академик

22.11.14

16:00

Пинк Пантери

Фени Индустри

23.11.14

17:30

 

М-16, Група Г

Гостивар

Ангели

21.11.14

18:30

Квиско Баскет

Работнички

22.11.14

12:00

 

Феникс 2010

Вардар

22.11.14

13:00

М-16, Група Д

Томас

МЗТ Скопје

22.11.14

13:30

Лирија 77

Јуниор

23.11.14

12:00

 

Шкупи

ФМП

25.11.15

20:00

 


FIBA TEACHING MATERIALS 2014

ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder