- Делег. ПЛМ, 8.коло
- Делег. ПЛЖ, 6.коло
- Делег. ВЛМ, 6.коло
- Делег. ТЛМ, 6.коло
- Сениорски лиги, Билтен 6 

 
Македонија на 8 декември ќе ги добие противниците во групата
(28.11.2014) Сениорската кошаркарска репрезентација на Македонија во септември 2015 година ќе настапи на веќе четврто Европско Првенство по ред, откако успешно ги мина квалификациите играни минатото лето. ФИБА Европа денеска ги презентираше шеширите во пресрет на извлекувањето на групите за Евробаскетот, кое ќе се одржи на 8 декември во Париз.

Значаен триумф за тимот на Војдан Стојановски
(28.11.2014) Алба од Берлин оствари исклучително важна победа во дербито со Уникаха во седмото коло од Евролигата, со што дојде на само чекор до осигурување на пласманот во Топ 16 фазата. Со кош на Рединг во последната секунда, Алба славеше со 79-78.
 

СЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ: ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

8 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Гоце Делчев

-

-

Вод. Лисици

Фени Индустри

30.11.14

17:00

Stream

Работнички

Куманово

29.11.14

19:00

МРТ

Куманово

МЗТ Скопје А.

03.12.14

Струмица

Кожув

29.11.14

18:00

ОСТАНАТИ СЕНИОРСКИ ЛИГИ

Прва Лига Жени, 6.коло

Втора Лига Мажи, 6.коло

Трета Лига Мажи, 6.коло

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder