- Сениорски лиги, Билтен 6
- Делег. ПЛМ, 7.коло
- Делег. ПЛЖ, 5.коло
- Делег. ВЛМ, 5.коло
- Делег. ТЛМ, 5.коло

  

 
Трет триумф за македонскиот состав во АБА сезонава
(22.11.2014) Со водство во текот на целата средба против Игокеа, МЗТ Скопје Аеродром славеше заслужен триумф од 76-61, прекинувајќи ја серијата послаби резултати во АБА лигата со прва победа сезонава на гостински терен. Цврстата одбрана и тимскиот напад - носители на победата на македонскиот шампион.

СЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ: ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

7 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Струмица

Гоце Делчев

22.11.14

18:00

72-53

МЗТ Скопје А

Струмица

26.11.14

Карпош Соколи

Работнички

23.11.14

19:00

Stream

Куманово

Вод. Лисици

22.11.14

19:00

80-68

Фени Индустри

-

-

ОСТАНАТИ СЕНИОРСКИ ЛИГИ

Прва Лига Жени, 5.коло

Втора Лига Мажи, 5.коло

Трета Лига Мажи, 5.коло

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

МЛАДИНСКИ ЛИГИ НА МАКЕДОНИЈА - СЕЗОНА 2014/15

М-20

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Кожув

МЗТ Скопје

22.11.14

16:00

Карпош Соколи

Работнички

22.11.14

16:00

 

Фени Индустри

Вардар

23.11.14

14:00

М-18, Група А

Јуниор Битола

Црн Дрим

22.11.14

13:00

Фени Индустри

Пелистер

24.11.14

16:00

 

М-18, Група Б

Баскет Академија

Дино Баскет

22.11.14

10:30

Радовиш

Гоце Делчев

23.11.14

12:00

 

М-18, Група В

Ринија

Куманово

22.11.14

10:30

Крива Паланка

Борец Баскет

23.11.14

13:00

 

М-18, Група Г

Феникс 2010

Шкупи

22.11.14

14:30

Илинден

ФМП 1

23.11.14

12:30

 

МЗТ Скопје 2

Ангели

25.11.14

20:30

М-18, Група Д

МЗТ Скопје 1

Вод. Лисици

22.11.14

12:00

Вардар

ФМП 2

23.11.14

10:00

 

Работнички

МЗТ Скопје 1

24.11.14

20:30

М-16, Група А

Баскет Академијa

Баскет Кам Р.Саса

22.11.14

14:30

М-16, Група Б

Декса

Колибри

22.11.14

12:00

Петровски

Јуниор Битола

23.11.14

12:00

 

Марфил Спорт

Пелистер

23.11.14

14:30

М-16, Група В

Куманово

Академик

22.11.14

16:00

Пинк Пантери

Фени Индустри

23.11.14

17:30

 

М-16, Група Г

Гостивар

Ангели

21.11.14

18:30

Квиско Баскет

Работнички

22.11.14

12:00

 

Феникс 2010

Вардар

22.11.14

13:00

М-16, Група Д

Томас

МЗТ Скопје

22.11.14

13:30

Лирија 77

Јуниор

23.11.14

12:00

 

Шкупи

ФМП

25.11.15

20:00

 


FIBA TEACHING MATERIALS 2014

ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder