- Делег. Плејаут Лига, 4.коло

  

СУПЕРЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2013/14

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

МЗТ Скопје А.

4

4

0

346

310

+26

8

2

Кожув

4

3

1

353

350

+3

7

3

Лирија

4

2

2

333

313

+20

6

4

Работнички

4

2

2

315

309

+6

6

5

Куманово

4

1

3

308

314

-6

5

6

Струмица

4

0

4

291

350

-59

4

 
 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2013/14

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Фени Индустри

19

8

11

1401

1476

-75

27

2

Карпош Соколи

19

7

12

1362

1442

-80

26

3

Вардар Апаве

19

5

14

1365

1517

-152

24

4

Пелистер Спорт

19

1

19

1366

1722

-356

20

 

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

4 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

Лирија

16.04.14

19:00

Stream

84-77

Кожув

Куманово

15.04.14

17:30

МРТ 1

83-79

Струмица

МЗТ Скопје А.

16.04.14

19:00

72-96

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

5 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Кожув

Работнички

23.04.14

МЗТ Скопје А.

Лирија

22.04.14

17:30

МРТ 1

Куманово

Струмица

23.04.14

 
 
 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

3.коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Фени Индустри

Карпош Соколи

12.04.14

18:00

66-75

Вардар Апаве

Пелистер Спорт

12.04.14

17:00

101-74

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2013/14

4.коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Карпош Соколи

Фени Индустри

23.04.14

Пелистер Спорт

Вардар Апаве

17.04.14

19:30

 
 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - ПОЕДИНЕЧНА СТАТИСТИКА - ТОП 5 ВО СЕЗОНАТА

СУПЕРЛИГА МАЖИ - МВП ТРКА

 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ТАБЕЛА

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ПОЕДИНЕЧНА СТАТИСТИКА - ТОП 5 ВО СЕЗОНАТА


ПРВА ЛИГА МАЖИ - МВП ТРКА


ПРВА ЛИГА МАЖИ – ЛИСТА НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

 

 

ТИМОВИ - СЕЗОНА 2013/14
  • Вардар Апаве
  • Карпош Соколи
  • Кожув
  • Куманово
  • Лирија
  • МЗТ Скопје А.
  • Пелистер Спорт
  • Работнички
  • Струмица
  • Фени Индустри

(тимска статистика)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(тимска статистика)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика
)
(
тимска статистика)

Архива

Поранешни шампиони

Сезона 2012/13
Сезона 2011/12

Сезона 2010/11
Сезона 2009/10

 

Ул. Кузман Јосифовски Питу 17, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder