- Билтен 3 сениорски лиги
- Делег. ПЛМ 4.коло
- Делег. ПЛЖ 2.коло
- Делег. ВЛМ 2.коло
- Делег. ТЛМ 2.коло 

 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

4 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Куманово

Гоце Делчев

01.11.14

19:00

Фени Индустри

Карпош Соколи

01.11.14

18:00

-

Кожув

-

Водњански Лисици

Струмица

01.11.14

19:00

Stream

Работнички

МЗТ Скопје А.

05.11.14

18:30

МТВ

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - СЕЗОНА 2014/15

2 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Клубски

МНА Кожувчанка

01.11.14

11:30

Младинец

Лотос

Одл.

Ваис Профил

Струга 2009

02.11.14

14:30

ОСТАНАТИ ЛИГИ И РЕЗУЛТАТИ - СЕЗОНА 2014/15

ВТОРА ЛИГА          ТРЕТА ЛИГА

МЖРКЛ Јадранска Лига 2. коло
Во рамките на второто коло од МЖРКЛ Јадранската лига нашиот женски претставник Бадел 1862, одигра фантастично во Белград против екипата на Радивој Кораќ
Балканска лига 3. коло
Кумановските кошаркари ја забележаа првата победа од третото коло во БИБЛ лигата, на домашен терен совладувајќи ја црногорската екипа на Сутјеска со 97-87

Во дуелот на двете екипи со максимален ефект, Карпош Соколи подобар од Куманово
По три одиграни кола само екипите на Карпош Соколи и Работнички со максимален ефект и без пораз во домашниот шампионат

Судиска Комисија при МКФ
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВТОР ТЕРМИН ЗА
ПОЛАГАЊЕ ЗА СУДИИ И ДЕЛЕГАТИ

Здружение на кошаркарски тренери на Македонија
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ТРЕНЕРИТЕ

МЛАДИНСКИ ЛИГИ НА МАКЕДОНИЈА - СЕЗОНА 2014/15

М-20

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Вардар

Кожув

02.11.14

14:30

Шкупи

МКК Струмица

01.11.14

18:30

Работнички

МЗТ Скопје Аеро Беко

03.11.14

20:30

Фени Индустри

Карпош Соколи

02.11.14

18:00

М-18, Група А

Црн Дрим

Фени Индустри

01.11.14

12:00

Петровски

Јуниор

26.10.14

12:30

                       

М-18, Група Б

Радовиш

Бест

01.11.14

12:00

Гоце Делчев

Баскет Дино

02.11.14

12:00

М-18, Група В

Куманово 2009

Крива Паланка

01.11.14

16:00

КСК 95

Ринија

02.11.14

14:30

М-18, Група Г

Академија ФМП 1

Шкупи

05.11.14

19:30

МЗТ Скопје Аеродром 2

Илинден

29.10.14

20:30

Ангели

Феникс 2010

03.11.14

20:30

М-18, Група Д

Академија ФМП 2

МЗТ Скопје Аеродром 1

02.11.14

12:30

Јуниор

Вардар

05.11.14

20:30

Работнички

Водњански Лисици

06.10.14

20:30

М-16, Група А

Баскет Кам Р. Саса

Пиколо

05.11.14

17:00

М-16, Група Б

Јуниор Битола

Декса

02.11.14

10:30

Колибри

Пелистер

01.11.14

16:00

Црн Дрим

Марфил Спорт

01.11.14

15:30

М-16, Група В

Фени Индустри

Куманово

02.11.14

12:00

Борец Баскет

Пинк Пантери

01.11.14

12:00

М-16, Група Г

Вардар

Гостивар

01.11.14

12:00

Квиско Баскет

Феникс

02.11.14

12:00

Работнички

Ангели

04.11.14

20:30

М-16, Група Д

Јуниор

Томас

31.10.14

20:00

Шкупи

Лирија 77

29.10.14

13:00

Академија ФМП

МЗТ Скопје Аеродром

02.11.14

14:30

Судуска комисија при МКФ
РЕЗУЛТАТИ ОД ТЕСТИРАЊАТА НА СЕМИНАРОТ ЗА
СУДИИ И ДЕЛЕГАТИ - СТРУМИЦА 2014FIBA TEACHING MATERIALS 2014

ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder