МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 25
- Делег. Суперлига 2.коло
- Делег. Плејаут лига 4.коло
- Делег. ПЛЖ 5.коло
- Делег. ВЛМ 19.коло
- Делег. Суперлига 4.коло 

Петар Наумоски е нов претседател на МКФ

Членките на Изборното Собрание на МКФ на денешниот состанок што се одржа во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, едногласно го избраа единствениот кандидат Петар Наумоски за нов претседател на Македонската Кошаркарска Федерација.

Петар Наумоски ќе биде осмиот претседател на МКФ од осамостојувањето на Македонија, наследувајќи го на таа позиција Даниел Димевски кој ја предводеше Федерацијата од 2005 година.


Тимот од Градскиот Парк надополни негатива од 15 поени
(25.04.2015) Иако Карпош Соколи водеш во најголемиот дел од натпреварот, а во еден момент од првото полувреме и со 15 поени разлика, кошаркарите на Работнички со одлична игра во последната четвртина успеаја да направат пресврт и да стигнат до триумф од 90-84, со кој се издвојуваат сами на второто место на табелата.
Кумановци се искауваат на делба на третата позиција на табелата
(25.04.2015) Брилијантната втора четвртина на Куманово, која домаќинот ја доби со 30-7, беше решавачка за конечниот исход. Со победата над Кожув од 82-67, кумановци брзо се рехабилитираа од последниот пораз се изедначија со Фени Индустри и Карпош Соколи на делба на третата позиција на табелата.

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

Заостанати натпревари

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Карпош Соколи

Куманово

23.04.15

19:00

МРТ

98-95

Куманово

Кожув

25.04.15

19:00

 

82-67

Работнички

Карпош Соколи

25.04.15

19:00

Stream

90-84

 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

4 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Гоце Делчев

-

-

-

-

-

Вод. Лисици

Струмица

25.04.05

15:30

-

75-81

 

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder