МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 15
- Делег. ПЛМ 15.коло
- Делег. Фен - Кум Две заостанати средби се играат денеска во Првата Лига
(04.03.2015) Дербито во Кавадарци од 19:00 часот помеѓу Фени Индустри и Куманово ќе биде во фокусот на вниманието од денешната програма во прволигашката конкуренција. Интересна средба се очекува и во Струмица од 18:00, каде веќе поранешниот играч на МЗТ, Реџи Кили ќе дебитира за струмичани токму против својот досегашен клуб.

СЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ:  ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

14 - 15 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Фени Индустри

Куманово

04.03.15

19:00

МРТ

Струмица

МЗТ Скопје А.

04.03.15

18:00

 

45-107

Гевгеличани го одиграа последниот натпревар од групната фаза во БИБЛ
(03.03.2015) Како што тоа беше случај и по првата фаза од сезоната, двете македонски екипи Куманово и Кожув ја завршија и втората групна фаза во БИБЛ на најдобрата позиција на табелите во соодветните групи. Кожув денеска загуби од Сутјеска во Никшиќ со 74-66 во натпревар без резултатско значење за гевгеличани.

Судиска комисија на кошаркарски судии на Град Скопје
ОГЛАС ЗА ПРИЕМ НА НОВИ КОШАРКАРСКИ СУДИИ

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder