- Делег. ПЛМ 4.коло
- Делег. ПЛЖ 2.коло
- Делег. ВЛМ 2.коло
- Делег. ТЛМ 1коло 

 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

4 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Куманово

Гоце Делчев

01.11.14

19:00

Фени Индустри

Карпош Соколи

01.11.14

18:00

-

Кожув

-

Водњански Лисици

Струмица

01.11.14

19:00

Работнички

МЗТ Скопје А.

05.11.14

18:30

МТВ

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - СЕЗОНА 2014/15

2 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Клубски

МНА Кожувчанка

01.11.14

11:30

Младинец

Лотос

Одл.

Ваис Профил

Струга 2009

02.11.14

14:30

ОСТАНАТИ ЛИГИ И РЕЗУЛТАТИ - СЕЗОНА 2014/15

ВТОРА ЛИГА          ТРЕТА ЛИГА

МЖРКЛ Јадранска Лига 2. коло
Во рамките на второто коло од МЖРКЛ Јадранската лига нашиот женски претставник Бадел 1862, одигра фантастично во Белград против екипата на Радивој Кораќ
Балканска лига 3. коло
Кумановските кошаркари ја забележаа првата победа од третото коло во БИБЛ лигата, на домашен терен совладувајќи ја црногорската екипа на Сутјеска со 97-87

Во дуелот на двете екипи со максимален ефект, Карпош Соколи подобар од Куманово
По три одиграни кола само екипите на Карпош Соколи и Работнички со максимален ефект и без пораз во домашниот шампионат

Судиска Комисија при МКФ
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВТОР ТЕРМИН ЗА
ПОЛАГАЊЕ ЗА СУДИИ И ДЕЛЕГАТИ

Здружение на кошаркарски тренери на Македонија
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ТРЕНЕРИТЕ

МЛАДИНСКИ ЛИГИ НА МАКЕДОНИЈА - СЕЗОНА 2014/15

М-20

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје

Шкупи

25.10.14

14:00

94-75

Кожув

Фени

26.10.14

18:00

 

59-57

М-18, Група А

Фени Индустри

Петровски

25.10.14

12:00

107-46

Пелистер

Црн Дрим

26.10.14

11:00

 

86-65

М-18, Група Б

Баскет Академија

Радовиш

25.10.14

12:00

Бест

Гоце Делчев

26.10.14

14:00

 

70-60

М-18, Група В

Крива Паланка

КСК 95

26.10.14

12:00

Борец

Куманово

25.10.14

11:00

 

60-46

М-18, Група Г

ФМП Академија 1

Феникс 2010

29.10.14

19:30

Ангели

Илинден

29.10.14

20:30

 

М-18, Група Д

МЗТ Скопје 1

Јуниор

26.10.14

12:00

78-81

Водњански Лисици

Академија ФМП 2

25.10.14

12:00

 

Вардар

Работнички

28.10.14

20:00

110-85

М-16, Група А

Пиколо

Ролинг 08

25.10.14

16:00

М-16, Група Б

Колибри

Јуниор Битола

26.10.14

13:00

Марфил

Декса

26.10.14

19:00

 

Петровски

Црн Дрим

26.10.14

13:00

78-86

М-16, Група В

Борец

Куманово

25.10.14

13:00

Академик

Фени Индустри

23.10.14

16:00

 

М-16, Група Г

Гостивар

Квиско Баскет

26.10.14

11:00

Ангели

Вардар

25.10.14

11:30

 

Работнички

Феникс

26.10.14

18:00

74-68

М-16, Група Д

Томас

Шкупи

25.10.14

11:30

МЗТ Скопје

Јуниор

29.10.14

20:30

 

Лирија 77

ФМП Академија

25.10.14

11:00

 

 

М-18, Жени

Гостивар

Пробаскет

26.10.14

14:00

Академик

Младост Битола

25.10.14

11:00

46-54

Струга 2009

Пробаскет

25.10.14

14:30

Судуска комисија при МКФ
РЕЗУЛТАТИ ОД ТЕСТИРАЊАТА НА СЕМИНАРОТ ЗА
СУДИИ И ДЕЛЕГАТИ - СТРУМИЦА 2014FIBA TEACHING MATERIALS 2014

ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder