МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 31
- Делег. Плејоф (М)
- Делег. Плејоф (Ж)
- Делег. ВЛМ, 22.коло 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ПЛЕЈОФ (СЕЗОНА 2014/15)

Полуфинале (До 2 победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје А. (0)

Фени Инд. (0)

22.05.15

19:00

Stream

79-62

Работнички (0)

Куманово (0)

22.05.15

19:00

МРТ

77-78

 

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - ПЛЕЈОФ (СЕЗОНА 2014/15)

Полуфинале (До 2 победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Лотос

МНА Кожувчанка

23.05.15

16:00

(1-1)

 


Здружение на кошаркарски тренери на Македонија
ТРЕНЕРСКИ СЕМИНАР (30-31.05.2015)


ЈУНИОРСКО ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО 3Х3
(ЗА ИГРАЧИ ДО 18 ГОДИНИ)

 

Почнаа квалификациските турнири од 3х3 Државното Првенство 3х3 (У18)
(18.05.2015) Во саботата на кошаркарските терени на хотелот „Александар Палас“ во Скопје, се одржа првиот од трите квалификациски турнири од Државното Првенство во 3х3 до 18 години. По шест-часовна интересна и возбудлива кошарка, екипата на Феникс го освои првото место и заедно со екипите на Хиени, Академци и Некст ќе игра на Фајнл 8 турнирот што на почетокот на јуни ќе се игра повторно во Скопје.

НАЦИОНАЛНА СПОРТСКА АКАДЕМИЈА
ЛИСТА НА УЧЕНИЦИ ЗА ВТОР СЕЛЕКТИВЕН ТРЕНИНГ

 

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder