Сениорите продолжуваат со добрите настапи
(25.07.2014) Сениорската репрезентација на Македонија го оствари четвртиот триумф во исто толку натпревари во подготовките за Евро-квалификациите и прв на Трофеј Македонија, турнирот кој почна денеска во Скопје. Избраниците на Александар Џикиќ беа подобри од Полска, совладувајќи ја со 73-63.

ТРОФЕЈ МАКЕДОНИЈА 2014

Спортски Центар „Борис Трајковски“, Скопје

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Црна Гора

Италија

25.07.14

17:30

84-86

Македонија

Полска

25.07.14

20:00

МРТ

73-63

 

Полска

Црна Гора

26.07.14

17:30

Италија

Македонија

26.07.14

20:00

МРТ

 

Полска

Италија

27.07.14

17:30

Македонија

Црна Гора

27.07.14

20:00

МРТ

Викендов се игра силен меѓународен турнир во Скопје
(23.07.2014) Сениорската кошаркарска репрезентација на Македонија, од петок до недела ќе биде домаќин на турнирот кој го носи името „Трофеј Македонија“ и на кој ќе гостуваат Полска, Италија и Црна Гора.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО У18 (Б ДИВИЗИЈА) - СОФИЈА, БУГАРИЈА

Група Ц

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Словенија У18

Македонија У18

24.07.14

17:15

77-49

Македонија У18

Норвешка У18

25.07.14

12:45

 

73-79

Финска У18

Македонија У18

26.07.14

10:30

Македонија У18

Швајцарија У18

28.07.14

10:30

 

 ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

Ул. Кузман Јосифовски Питу 17, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder