МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 15
- Делег. ПЛМ 15.коло
- Делег. ПЛЖ 8.коло
- Делег. ВЛМ 11.коло
- Делег. ТЛМ 8.коло

  

Гевгеличани се реваншираа на Работнички за поразот во финалето од Купот
(28.02.2015) Со агресивна игра во одбраната и добар напад пред се во последната четвртина од натпреварот, екипата на Кожув ја продолжи серијата победи против Работнички во Гевгелија, овој пат совладувајќи го скопскиот состав со 85-73. Ова е веќе втор пораз по ред за Работнички на гостински терен во Првенството.

Фаворитите ја оправдаа улогата
(28.02.2015) Фени Индустри и Карпош Соколи славеа победи на домашен терен против екипите од долниот дел на табелата, задржувајќи се на делба на врвот и по 15 кола во Првата Лига. Успешен деби настап забележаа новите играчи на Фени во победата над Гоце Делчев, а шутерското шоу на Рајс го одбележа дуелот на Соколи со Водњански Лисици.

ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

15 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Фени Индустри

Гоце Делчев

28.02.15

18:00

109-86

Куманово

-

-

Карпош Соколи

Вод. Лисици

28.02.15

19:00

92-83

Кожув

Работнички

28.02.15

20:00

МРТ

85-73

Струмица

МЗТ Скопје А.

04.03.15

18:00


Судиска комисија на кошаркарски судии на Град Скопје
ОГЛАС ЗА ПРИЕМ НА НОВИ КОШАРКАРСКИ СУДИИ

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder