МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 27
- Сениорски лиги, Билтен 26
- Делег. Суперлига 7.коло
- Делег. Плејаут лига 6.коло

  

СУПЕРЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

7 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Фени Индустри

МЗТ Скопје А.

06.05.15

19:00

Кожув

Куманово

06.05.15

19:00

Карпош Соколи

Работнички

06.05.15

20:00

МРТ

 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

6 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Вод. Лисици

-

-

-

-

-

Струмица

Гоце Делчев

06.05.2015

 19:00

 

Победи за домашните екипи во 6.коло од Суперлигата
(03.05.2015) Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и официјално се првиот тим кој обезбеди место во плејофот, откако денеска во СЦ „Јане Сандански“ го победи Кожув со 77-71. Победа во Скопје оствари и Работнички против Фени Индустри, зацврстувајќи се на втората позиција на табелата, а се поблиску до место во плејофот е и Куманово, кој славеше дома во значаен меч против Соколи со 96-80.

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder