- Сениорски лиги, Билтен 6
- Делег. ПЛМ, 7.коло
- Делег. ПЛЖ, 5.коло
- Делег. ВЛМ, 5.коло
- Делег. ТЛМ, 5.коло

  

 
Најтрофејниот клуб продолжува со победите
(23.11.2014) Со одлична игра и двоцифрено водство во текот на целиот натпревар, Работнички ги совлада Карпош Соколи на гостински терен со 83-63, продолжувајќи ја победничката серија во Првата Лига. Тодор Гечевски предводник на доминантната игра под кошевите на Работнички.

СЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ: ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

7 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Струмица

Гоце Делчев

22.11.14

18:00

72-53

МЗТ Скопје А

Струмица

26.11.14

Карпош Соколи

Работнички

23.11.14

19:00

Stream

63-83

Куманово

Вод. Лисици

22.11.14

19:00

80-68

Фени Индустри

-

-

ОСТАНАТИ СЕНИОРСКИ ЛИГИ

Прва Лига Жени, 5.коло

Втора Лига Мажи, 5.коло

Трета Лига Мажи, 5.коло

Трет триумф за македонскиот состав во АБА сезонава
(22.11.2014) Со водство во текот на целата средба против Игокеа, МЗТ Скопје Аеродром славеше заслужен триумф од 76-61, прекинувајќи ја серијата послаби резултати во АБА лигата со прва победа сезонава на гостински терен. Цврстата одбрана и тимскиот напад - носители на победата на македонскиот шампион.

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

МЛАДИНСКИ ЛИГИ НА МАКЕДОНИЈА - СЕЗОНА 2014/15

М-20

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Кожув

МЗТ Скопје

22.11.14

16:00

Карпош Соколи

Работнички

22.11.14

16:00

 

Фени Индустри

Вардар

23.11.14

14:00

М-18, Група А

Јуниор Битола

Црн Дрим

22.11.14

13:00

Фени Индустри

Пелистер

24.11.14

16:00

 

М-18, Група Б

Баскет Академија

Дино Баскет

22.11.14

10:30

Радовиш

Гоце Делчев

23.11.14

12:00

 

М-18, Група В

Ринија

Куманово

22.11.14

10:30

Крива Паланка

Борец Баскет

23.11.14

13:00

 

М-18, Група Г

Феникс 2010

Шкупи

22.11.14

14:30

Илинден

ФМП 1

23.11.14

12:30

 

МЗТ Скопје 2

Ангели

25.11.14

20:30

М-18, Група Д

МЗТ Скопје 1

Вод. Лисици

22.11.14

12:00

Вардар

ФМП 2

23.11.14

10:00

 

Работнички

МЗТ Скопје 1

24.11.14

20:30

М-16, Група А

Баскет Академијa

Баскет Кам Р.Саса

22.11.14

14:30

М-16, Група Б

Декса

Колибри

22.11.14

12:00

Петровски

Јуниор Битола

23.11.14

12:00

 

Марфил Спорт

Пелистер

23.11.14

14:30

М-16, Група В

Куманово

Академик

22.11.14

16:00

Пинк Пантери

Фени Индустри

23.11.14

17:30

 

М-16, Група Г

Гостивар

Ангели

21.11.14

18:30

Квиско Баскет

Работнички

22.11.14

12:00

 

Феникс 2010

Вардар

22.11.14

13:00

М-16, Група Д

Томас

МЗТ Скопје

22.11.14

13:30

Лирија 77

Јуниор

23.11.14

12:00

 

Шкупи

ФМП

25.11.15

20:00

 


FIBA TEACHING MATERIALS 2014

ПРЕОДЕН РОК 2014/15

                                                               
        ИНФОРМАЦИЈА                                                    ДОКУМЕНТИ

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder