МОЖНОСТ ЗА
РАБОТА ВО МКФ


- Сениорски лиги, Билтен 15
- Делег. ПЛМ 15.коло
- Делег. Фен - Кум Големо засилување во редовите на актуелниот шампион
(04.03.2015) Искусниот 32-годишен Словенец, Александар Чапин, кој во сезоната 2012/13 беше избран за МВП во АБА лигата, од денеска е нов член на МЗТ Скопје Аеродром. Како што информираше клубот, Чапин ќе почне со тренинзи во Скопје веќе од утре.

ПОСЛЕДНИ РЕЗУЛТАТИ:  ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

14 - 15 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Фени Индустри

Куманово

04.03.15

19:00

МРТ

80-89

Струмица

МЗТ Скопје А.

04.03.15

18:00

 

45-107

 
 

СЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ:  ПРВА ЛИГА МАЖИ - СЕЗОНА 2014/15

16 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Гоце Делчев

Струмица

07.03.15

МЗТ Скопје А.

Кожув

11.03.15

Работнички

Карпош Соколи

07.03.15

Вод. Лисици

Куманово

07.03.15

-

Фени Индустри

-

Судиска комисија на кошаркарски судии на Град Скопје
ОГЛАС ЗА ПРИЕМ НА НОВИ КОШАРКАРСКИ СУДИИ

ЛИСТИ НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder